Witam
Zwracam sie z pytaniem do ludzi, ktorzy ostatnio jechali trasa Katowice-
Zamosc.
Którędy najlepiej, niespodzianki w formie robot drogowych i.t.p., jaki
orientacyjny czas.
Dzieki z góry
Pozdrawiam
Co prawda ostatnio jechalem do Zamoscia jeszcze w grudniu,
ale chyba teraz też lepiej będzie ominąć Kraków.
(remont na obwodnicy Krakowa odcinek do Tarnowa, lub przebijanie się przez
Opolską i dalej w Krakowie)
Czyli z K-c na Siewierz, tam odbijasz na drogę 78 (kierunek Kielce)
W Jędzrzejowie masz wybór.
a) drogą nr 7 do Kielc a tam droga 74 (kierunek Lublin) i dalej do końca
tą drogą przez Opatów, Annopol, Kraśnik, Janów Lubelski.
Jędrzejów - Kielce i Kielce - Opatów to odcinki o dużym
stopniu uniedźwiedzienia. Zelecane CB :)
b) pozostajesz na drodze 78 i jedziesz przez Chmielnik
tam droga 765 (kierunek Szydłów, Staszów w Staszowie
kierujesz się na Osiek gdzie wjedziesz na drogę 79 (kierunek Łoniów,
Sandomierz). W Łoniowie skręcisz w drogę nr 9 (Rzeszów) za mostem
na Wiśle zjeżdzasz na Tarnobrzeską Wisłostradę. W Tarnobrzegu jedziesz na
Stalową Wolę, Nisko a w Nisku kierujesz się na 19 w kierunku Lublin Zamość.
Tak dojedziesz do Janowa i dalej jak w p. a
Jędrzejów Chmielnik i dalej 3 cyfrowe drogi do Staszowa mogą momentami
stanowic wyzwanie dla zawieszenia, ale da się przejechać. Zwykle niewielki
ruch.
Ja niestety w sobotę będę sie tłukł przez Kraków (ale muszę tam kogos zabrac,
więc nie mam wyjścia).
--
Pozdrawiam,
Marek
--
Wysłano z serwisu OnetNiusy:
http://niusy.onet.pl
3 |
Data: Maj 06 2007 15:43:38 |
Temat: Re: Trasa Katowice-Zamość |
Autor: jasio kowalski |
Marek napisał(a):
> Witam
> Zwracam sie z pytaniem do ludzi, ktorzy ostatnio jechali trasa Katowice-
Zamosc.
> Którędy najlepiej, niespodzianki w formie robot drogowych i.t.p., jaki
> orientacyjny czas.
> Dzieki z góry
> Pozdrawiam
>
Co prawda ostatnio jechalem do Zamoscia jeszcze w grudniu,
ale chyba teraz też lepiej będzie ominąć Kraków.
(remont na obwodnicy Krakowa odcinek do Tarnowa, lub przebijanie się przez
Opolską i dalej w Krakowie)
Czyli z K-c na Siewierz, tam odbijasz na drogę 78 (kierunek Kielce)
W Jędzrzejowie masz wybór.
a) drogą nr 7 do Kielc a tam droga 74 (kierunek Lublin) i dalej do końca
tą drogą przez Opatów, Annopol, Kraśnik, Janów Lubelski.
Jędrzejów - Kielce i Kielce - Opatów to odcinki o dużym
stopniu uniedźwiedzienia. Zelecane CB :)
b) pozostajesz na drodze 78 i jedziesz przez Chmielnik
tam droga 765 (kierunek Szydłów, Staszów w Staszowie
kierujesz się na Osiek gdzie wjedziesz na drogę 79 (kierunek Łoniów,
Sandomierz). W Łoniowie skręcisz w drogę nr 9 (Rzeszów) za mostem
na Wiśle zjeżdzasz na Tarnobrzeską Wisłostradę. W Tarnobrzegu jedziesz na
Stalową Wolę, Nisko a w Nisku kierujesz się na 19 w kierunku Lublin Zamość.
Tak dojedziesz do Janowa i dalej jak w p. a
Jędrzejów Chmielnik i dalej 3 cyfrowe drogi do Staszowa mogą momentami
stanowic wyzwanie dla zawieszenia, ale da się przejechać. Zwykle niewielki
ruch.
Ja niestety w sobotę będę sie tłukł przez Kraków (ale muszę tam kogos zabrac,
więc nie mam wyjścia).
--
Pozdrawiam,
Marek
Dzieki, nie przeczytalem twego postu i sam wybralem wczesniej twoj wariant "b"
z malenką aczkolwiek ciekawa zmiana. Mianowicie w Loniowie zaplatalem sie
lekko i Wisle pokonałem promem:-). Podobno zaoszczedzilem ok 20 km. Prom
kursuje non-stop do godzin wieczornych. Taka mala atrakcja na dluzszej trasie.
Koszt 5 zlociszy.
PZDR
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/
|